İzmir Apartman Yönetimi

Eylül 21, 2023 by Yorum yapılmamış

Bu muhtelitşık vaziyet ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanların eskisi derece haberleşme ortamında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa platformının düzene girmesi karınin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu el ile baş başa apartman karınin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi karınin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bağlı geçirmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından var ise ev bark sahibi ve gömlek sahipleri tarafından belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri karşı bütün yetkilere sahiptir.

· Umumi el sorunleri, harbilik ve bakım sorunleri, asansör, kalorifer, elektrik, güvenlik ve sigorta sorunlerinden sorumludur.

· Umumi olarak bütün bakım, tamirat, harbilik ve sair giderler karınin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri karınin maddi payanda allıkır.

· Tamam hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu hayat alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi sorunleri haricinde özge bir sorune çağ kocaoğlanramamalarının makro bir dava olması tarafünden apartmanda canlı kişilerin alelumum bu tür yöneticilik sorunleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması lakin mecburi olan bu durumu yapmaları alelumum apartman evetşantısında sorunlara uğur açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda bahtiyar eden bir durumdur. Bitirme maliklerinin bu süreci basitçe bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden payanda allıkıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve kompetan kişiler tarafından örgülmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan muntazam, otoriter ve eksiksiz bir şekilde el esenlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı şehadetname programları bulunmaktadır. Terbiye allıkınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da makro bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir