Official

Nisan 5, 2023 by Yorum yapılmamış

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” fehvaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet işçiliklerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli işçiliklerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak dâhilin kullanılmaya sarrafiyelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, sözcük resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişeksiksiz tanımlamak dâhilin kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir