Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 by Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş sahaında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar yetişek kolünde eş olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çhileışmalar yürüten KALKO, birfena futbol, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cenahı sıra Türkiye’nin en muhteşem özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, yetişek sahaında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birfena cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birfena öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir