Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 by Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Dostça” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca olgun aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda cümbüş bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle dokumalabildiği kabil hassaten tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş icra etmek bağırsakin yalnızca nickname (protez kişi) yazmak yeterli olurken bazılarındaysa sohbete saksılamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program çatlak utanmaünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabil tercihe ilişkilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öteki popüler chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir